AKUSTYCZNA FALA UDERZENIOWA

Urządzenia emitujące radialną falę akustyczna inaczej zwaną również uderzeniową początkowo stosowane była w fizykoterapii. Dzisiaj zabiegi można wykonać w klinikach urody na całym świecie. Fala Akustyczna poprzez stymulacje naturalnych, biologicznych procesów naprawczych redukuje tłuszcz i cellulit jednocześnie ujędrniając i poprawiając napięcie i jędrność skóry. Podczas zabiegu klient masowany jest specjalną głowicą, która wydaje dźwięk stukania. Odczuwalne jest lekkie kłucie oraz ucisk. Zabieg jest głośny, ale bezbolesny a co najważniejsze bardzo skuteczny. Na zauważalne gołym okiem efekty nie trzeba długo czekać.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Zabieg wykonuje się aplikatorem w kształcie pistoletu. Jest on zaopatrzony w cylinder zamknięty metalową membraną. Pod wpływem sprężonego powietrza w membranę wystrzeliwany jest pocisk. Po uderzeniu, generowana jest fala dźwiękowa, która tworzy rozprzestrzeniające się wibracje, wprowadzając w drgania tkanki, które naprzemiennie rozciągają się i relaksują.

Działanie na wyszczuplanie, cellulit i jędrność

Adipocyty główny składnik cellulitu to komórki, które magazynują tłuszcz w postaci trójglicerydów. Aby adipocyt zmniejszył swoją objętość należy usunąć z niego trójglicerydy. Jednak aby mogły one opuścić swój magazyn muszę się rozbić na wolne kwasy tłuszczowe i glicerynę. Najlepszym naturalnym sposobem na rozbicie tłuszczu jest zachowanie ujemnego bilansu dietetycznego poprzez dietę i wysiłek fizyczny. W przypadku zabiegów FALI AKUSTYCZNEJ dochodzi do znacznego powiększenia się membran adipocytów, przez które uwalniają się trójglicerydy a komórka tluszczowa ulega zmniejszeniu. Uwolniony tłuszcz jest naturalnie metabolizowany i wydalany.Przyczyną powstania cellulitu są powiększone komórki tłuszczowe, które wypychają się w kierunku skóry. Tkanka łączna, która je otacza pozbawiona zostaje możliwości rozciągania się, staje się włóknista i traci swoją elastyczność. Stan ten powoduje powstawanie nierówności na skórze w postaci cellulitu.Fala akustyczną, przenikając przez skórę i komórki tłuszczowe powoduje znaczne rozluźnienie zwłóknionych przegród tkanki łącznej.Fala akustyczna pobudza ponadto mikrocyrkulację, ruch limfy i poprawia metabolizm komórkowy.Dzięki oddziaływaniu fali akustycznej na fibroblasty następuje pobudzenie wytwarzania kolagenu dzięki czemu zwiększa się gęstość skóry.Dodatkowo fala akustyczna zapewnia efekt drenażu limfatycznego, co znacząco wspomaga zarówno odchudzanie, jak i wygładzanie skóry na ciele. Ponadto usprawnienie krążenia limfy sprzyja detoksykacji organizmu i redukcji uciążliwych obrzęków.

W wyniku zmniejszenia się komórek tłuszczowych oraz zwiększenia się elastyczności tkanki łącznej oraz stymulacji fibroblastów następuje trójwymiarowy efekt modelujący ciało.

Wskazania

 • cellulit typ 1-3,
 • cellulit typ 1-4,
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej,
 • utrata jędrności skóry,
 • zastoje limfatyczne,rozstępy.

Efekty

Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu:

 • wyszczuplanie,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • redukcja cellulitu,
 • wygładzenie ciała,
 • wzrost elastyczności skóry,
 • poprawa napięcia skóry,
 • ujędrnienie,
 • redukcja obrzęków limfatycznych.

Pozostałe informacje

Zalecane jest wykonanie serii 6 – 10 zabiegów, z częstotliwością 1, 2 zabiegi w tygodniu.W celu szybszego spalenia nadwyżek tłuszczowych które opuściły adipocyty oraz dla zoptymalizowania efektów, po zabiegu zalecane jest wypijanie co najmniej 2 – 3 litrów płynów dziennie, stosowanie lekkostrawnej diety o zmniejszonej zawartości tłuszczów oraz umiarkowana aktywność fizyczna.Wykonanie serii zabiegów wykorzystujących falę akustyczną, uzupełnionych o zabiegi lipomassagu gwarantują skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych obszarach ciała, a skóra staje się napięta i wygładzona. Żadna inna terapia stosowana samodzielnie nie przyniesie tak zadowalających efektów, jak połączenie dwóch zabiegów o komplementarnym działaniu.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg