HIFU LIFTING

lifting / odmładzanie / ujędrnianie

HIFU stał się hitem w zabiegach medycyny estetycznej, jako bezinwazyjny lifting dający spektakularne efekty: poprawy owalu i kształtu twarzy, ujędrnienia, odmłodzenia skóry na twarzy i ciele, redukcji podwójnego podbródka i wiele innych. Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i komfortowy oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu klient może wrócić do codziennych zajęć. Ogromną zaletą HIFU jest fakt, że można go wykonywać przez cały rok.

JAK DZIAŁA ENERGIA HIFU, NA CZYM POLEGA ZABIEG

Nazwa HIFU wzięła się od skrótu „high intensity focused ultrasound”, co oznacza „skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu”.

Fale ultradźwiękowe istnieją od dawna i są bezpieczną energią wykorzystywaną w medycynie, fizjoterapii oraz kosmetologii. HIFU pierwotnie wykorzystywano do usuwania guzów prostaty.

Zanim opiszemy jak energia ultradźwięków wpływa na skórę, warto dowiedzieć się o kolagenie, na który to zabieg bezpośrednio oddziałuje.

Kolagen to białkowe włókna stanowiące „rusztowanie” naszej skóry, dzięki któremu nasza skóra jest jędrna i gładka. Niestety z upływającym czasem budulec ten ulega naturalnej destrukcji, jego helisy osłabiają się, co objawia się brakiem gęstości i jędrności skóry.

Podczas zabiegu dostarczona zostaje energia termiczna. Fala ultradźwiękowa przyjmuje kształt stożka, a na jego końcu kumuluje się istotna energia powodująca silne podgrzanie. Dochodzi do denaturyzacji czyli zniszczenia zdeformowanych struktur kolagenowych na rożnych głębokościach tkanek.

 • 1,5 mm płytkie warstwy skóry właściwej,
 • 3 mm głębokie warstwy skóry właściwej,
 • 4,5 mm warstwa SMAS inaczej zwana powięziową czy tkanką podskórną.

WSKAZANIA I EFEKTY ZABIEGÓW

TWARZ I CIAŁO

HIFU wykonujemy na twarz, brzuch, ramiona, kolana, pośladki, biust ale również do wyszczuplania (patrz HIFU WYSZCZUPLANIE). Zabieg można stosować od 25 do 55 roku życia. Jednak podstawą do zakwalifikowania na zabieg nie jest wiek, a problemy jakie posiada klient. Stosowany w większości zabiegów na twarz, ale również na ciało i partie, gdzie nastąpiła utrata jędrności, a skóra jest luźna i zwiotczała czy zauważalne są bruzdy, zmarszczki, rozstępy.

Wskazania:

 • brak jędrności i napięcia,
 • deformacja owalu twarzy,
 • zmarszczki, bruzdy, rozstępy,
 • podwójny podbródek.

Efekty:

 • poprawa napięcia, gęstości i jędrności skóry,
 • spłycenie zmarszczek i bruzd,
 • poprawa owalu,
 • redukcja podwójnego podbródka.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Odczuwalność zabiegu dla wielu osób jest nieznaczna, a inni uważają ją za średnio lub mocno bolesną. Tak więc dyskomfort podczas zabiegu jest tutaj pojęciem względnym. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Wiele osób potrzebuje wykonania tylko jednego zabiegu, po którym obserwują zauważalne rezultaty, jednak aby były one wyraźniejsze i bardziej długotrwałe zaleca się powtórzenie kuracji (nie więcej niż trzy zabiegi w roku). W międzyczasie dopełniamy liftingi HIFU zabiegami AFFINITY czy ESTE DUAL (radiofrekwencja mikroigłowa), które są niezwykle efektywne w procesach całościowej regeneracji i przebudowy skóry (przebarwienia, blizny, rozszerzone pory) .

W zależności od miejsca zabiegowego i rodzaju efektu jaki chcemy uzyskać, stosujemy odpowiednie głowice zabiegowe oraz dobieramy indywidualnie, optymalne parametry.

O wszystkich aspektach zabiegu opowie Państwu kosmetolog podczas bezpłatnej konsultacji.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena od 300 zł

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg