LIPOLIZA INIEKCYJNA TŁUSZCZU

redukcja komórek tłuszczowych

Zabieg jest innowacyjną metodą pozbywania się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Zabieg polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydolocholiny, który stanowi naturalny składnik ludzkiego organizmu. Otrzymuje się ją z soi, a w medycynie stosowana jest od dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adiopcytów), a po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad zawartych w niej trójglicerydów. Następnie wraz z lipo proteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu.

JAK WYGLĄDA ZABIEG L I P O L I Z Y

W zależności od problemu terapeutka dobierze odpowiednią ilość zabiegów w serii oraz częstotliwość wykonania. Na przykład osoby wyszczuplające się powinny wykonać około 20 zabiegów 3 razy w tygodniu.Głównym przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów jest nieuregulowane niskie ciśnienie oraz zakrzepica żył.Zabieg wpływa na wszystkie aspekty urodowo- zdrowotne całego organizmu.- odżywienie i dotlenienie skóry na całym ciele, nawilżenie, spłycenie zmarszczek i wygładzenie,- wyszczuplanie i modelowanie sylwetki – stymulacja przemiany materii i spalania tkanki tłuszczowej,- najskuteczniejszy zabieg przeciwobrzękowy, aktywuje organizm do długotrwałego efektu drenażowego, redukuje opuchliznę na twarzy, pod oczami oraz całym ciele,- detoksykacja,- wzmocnienie systemu immunologicznego.

WSKAZANIA

Lipoliza nie jest metodą odchudzania. Lipoliza to sposób modelowania sylwetki. Leczeniu mogą być poddane okolice twarzy (podbródek, dolne powieki), biodra, okolice brzucha i pośladków, ramiona, uda, kark i okolice pleców.

Lipoliza iniekcyjna to miejscowe wstrzyknięcie preparatu uniemożliwiającego rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Efekt nie jest natychmiastowy, jednak sam zabieg jest o wiele mniej ryzykowny od liposukcji i nie wymaga długiego przebywania w szpitalu po operacji. Zdarza się, że lipoliza iniekcyjna jest elementem zabiegu liposukcji – pomaga zapobiec powstawaniu nierówności na skórze po odessaniu tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa maksymalnie 50 minut, zwykle dłużej w przypadku partii ciała jak brzuch czy uda, a krócej pod oczami czy na podbródku (ok. pół godziny). Pacjent podawany jest znieczuleniu miejscowemu, a lekarz wstrzykuje do wybranej partii kombinację roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu (soli żółciowej). Substancje te wykazują zdolność do niszczenia komórek tłuszczowych, tj. lipodestrukcji. Zbędne komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby, a następnie usuwane z organizmu. Jedynym minusem, na jaki narażony jest pacjent po zabiegu lipolizy iniekcyjnej, jest opuchlizna i zaczerwienienia w miejscach wkłucia igieł. W celu minimalizacji dyskomfortu po zabiegu stosuje się masaż limfatyczny, aby przyspieszyć wydalanie niechcianego tłuszczu z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Lipoliza iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki. Lipoliza iniekcyjna nie sprawdzi się u pacjentów, którzy szybko chcą pozbyć się dużej ilości tłuszczu, stanowi natomiast dobre rozwiązanie dla szczupłych osób, które przeżywają rozterki z powodu niewielkiej liczby tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest w obszarach ciała jak: pośladki, brzuch, uda, plecy, kark, ramiona czy kolana. Lipoliza iniekcyjna przeprowadzana jest także w obrębie twarzy, w celu pozbycia się worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie może być wykonany u osób, których otyłość jest znaczna. Wstrzyknięcie preparatów nie da tak dobrego efektu, jak liposukcja. Ponadto lipolizy iniekcyjnej nie mogą wykonywać kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Wykonanie zabiegu jest niemożliwe także u osób cierpiących na schorzenia jak: cukrzyca, choroby immunologiczne, padaczka, nieprawidłowości w krzepnięciu krwi, przewlekłe stany zapalne. Lipoliza iniekcyjna nie jest wykonywana u osób, u których stwierdzono alergię na składniki stosowanych w zabiegu preparatów.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg