THERAPY COOL

kontrasty termiczne

Jeszcze nigdy żaden zabieg nie dawał nam tak wiele korzyści urodowo- zdrowotnych, jak właśnie Therapy Cool. Krew to najlepszy kosmetyk i lek, a stan naszego układu krwionośnego wpływa na wiele procesów zachodzących w naszym organizmie oraz wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie. Ma to znaczący wpływ na zdrowie i urodę. Therapy Cool jest jedynym w swoim rodzaju globalnym zabiegiem niwelującym wiele problemów kosmetycznych oraz poprawiającym urodę i zdrowie: cellulit, otyłość, retencje wody, brak jędrności skóry, bóle mięśni i stawów oraz wiele innych.Zabieg polega na przemiennym działaniu stopniowanego ciepła i zimna na cały organizm. Ogrzewanie i oziębianie ustroju oraz związana z nimi termoregulacja są naturalnymi czynnikami fizykalnym wykorzystywanymi od wieków jako metody terapeutyczne i lecznicze

JAK DZIAŁA THERAPY COOL, NA CZYM POLEGA ZABIEG

Podczas zabiegu ciało zostaje zawinięte w kombinezon, przez który przepływa naprzemiennie ciepły i zimny płyn. Podczas zabiegu klient nie ma kontaktu z wodą. Aplikacja kontrastów termicznych następuje sukcesywnie w różnych częściach ciała, dzięki czemu zabieg jest efektywny, przyjemny i relaksujący. Dobroczynne działanie na organizm ma zatem: ciepło, zimno oraz ich naprzemienne działanie i związana z nimi termoregulacja.Podczas fazy ciepłej następuje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, wzmożone wydzielanie potu oraz przyspieszona akcja serca. Podczas fazy zimnej uwalniają się adrenalina i noradrenalina, wzmagające metabolizm tkanki tłuszczowej, mięśni i węglowodanów, wrasta uwalnianie się hormonów tarczycy przyspieszających metabolizm podstawowy.Wielce pozytywnym czynnikiem jest tutaj termoregulacja. Jej mechanizmy uwalniają się w momencie, kiedy nasz organizm chce się schłodzić, jak również w momencie kiedy chce się ogrzać. Tak pobudzone procesy i związana z nimi aktywnośćorganizmu posiada wiele zalet fizjologicznych.

WSKAZANIA I EFEKTY ZABIEGÓW

Defekty estetyczne, jak na przykład zmarszczki, cellulit i opuchlizna są tylko objawem zewnętrznym dysfunkcji występujących wewnątrz organizmu. Terapia kontrastami termicznymi to rewolucyjne zabiegi, które eliminują problemy estetyczne od wewnątrz, wykorzystując inteligencję i potencjał ludzkiego ciała. Można śmiało powiedzieć, że Therapy Cool jest alternatywą aktywności ruchowej, która pozwala nam zachować zdrowie i urodę.Po raz pierwszy możliwe jest wykonanie globalnych zabiegów kosmetycznych, których efekty będą długotrwałe i lepsze od wszystkich metod stosowanych do tej pory.

Odmładzanie

Wraz z upływem lat, kiedy nasze organy starzeją się, krew jest głównie wykorzystywana do utrzymywania ich właściwego funkcjonowania. Coraz mniej krwi dociera do naskórka, co prowadzi do wiotczenia i starzenia się skóry. Krew jest najlepszym kosmetykiem odmładzającym skórę, gdyż dostarcza jej składniki odżywcze i tlen.Zabiegi zwężają i rozszerzają naczynia krwionośne wywołując ich gimnastykę. Następuje przepływ krwi także do górnych warstw skóry, a wraz z nią substancji odżywczych.Aktywują się procesy samo regeneracji, wytwarzania kolagenu i elastyny oraz wzrasta nawilżenie skóry. Zimno wywołuje także bezwarunkowe skurcze mięśni, co zwiększa ich napięcie.Po serii zabiegów intensyfikuje się metabolizm organizmu w celu odmłodzenia całego ustroju.

Wyszczuplanie, redukcja cellulitu i opuchlizny.

Podczas fazy zimnej organizm potrzebuje energii, aby się ogrzać. Pobiera ją między innymi z komórek tłuszczowych, co skutkuje zmniejszeniem się ich objętości.Naprzemienne działanie temperatur powoduje intensywne pocenie, podczas którego spalane są kalorie (1 litr potu to spalenie ok. 500 kcal) oraz wydalenie toksyn, które są jedną z przyczyn powstawanie cellulitu i otyłości.Kontrasty działają na układ limfatyczny blokując sam proces gromadzenia wody, a nie tylko się jej pozbywając. Zabiegi te są wiec najskuteczniejszą, możliwą formą drenażu, który działa długofalowo, w przeciwieństwie do klasycznych masaży. Poprawa cyrkulacji w naczyniach i żyłach niweluje problem cellulitu.

Zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zabieg stymuluje system nerwowy, który reguluje ilością neuroprzekaźników, takich jak: dopamina, adrenalina i serotonina. Ich poziom ma wpływ na nasze samopoczucie, zachowanie i humor. Badania kliniczne dowiodły, że 100% pacjentów doświadcza po zabiegach stanu relaksu, zadowolenia i wzmożonej energii do życia.Zarówno ciepło, jak i niska temperatura moduluje przewodzenie bodźców i następuje znaczna redukcja odczucia bólu stawów i mięśni, a także przykurczy. Efekt uzyskuje się po kilku minutach od aplikacji. Po serii zabiegów działanie uśmierzające jest długotrwałe, co polepsza jakośżycia pacjentów z dolegliwościami i pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności fizycznej.W przypadku nieuleczalnej choroby Fibromialgii badania wykazały, że zabiegi Therapy Cool łagodzi jej objawy i polepsza jakość życia pacjentów.

POZOSTAŁE INFORMACJA

W zależności od problemu terapeutka dobierze odpowiednią ilość zabiegów w serii oraz częstotliwość wykonania. Na przykład osoby wyszczuplające się powinny wykonać około 20 zabiegów 3 razy w tygodniu.

Głównym przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów jest nieuregulowane niskie ciśnienie oraz zakrzepica żył.Zabieg wpływa na wszystkie aspekty urodowo-zdrowotne całego organizmu.

  • odżywienie i dotlenienie skóry na całym ciele, nawilżenie, spłycenie zmarszczek i wygładzenie,
  • wyszczuplanie i modelowanie sylwetki
  • stymulacja przemiany materii i spalania tkanki tłuszczowej,
  • najskuteczniejszy zabieg przeciwobrzękowy, aktywuje organizm do długotrwałego efektu drenażowego, redukuje opuchliznę na twarzy, pod oczami oraz całym ciele,
  • detoksykacja,
  • wzmocnienie systemu immunologicznego.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg