ŻELAZKO CIAŁO

prasowanie cellulitu, modelowanie sylwetki

Zabieg jest specyficznym rodzajem masażu endermologicznego, podczas którego wykorzystujemy energię podciśnienia oraz prądy tens. Głowica używana do zabiegu zakończona jest obracającymi się wałkami emitującymi prądy TENS. Metoda ta stała się hitem w redukcji cellulitu i modelowania sylwetki i od paru lat jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na ciało. Żelazko poprzez rozwijanie i zwijanie fałdów ciała pobudza procesy związane z redukcją dysfunkcji które tworzą cellulit. Dodatkowo żelazko wpływa na ładny wygląd ciała i skóry, działa też przeciwbólowo i rozluźniająco.

JAK DZIAŁA ŻELAZKO NA CZYM POLEGA ZABIEG

Co to jest cellulit?

Aby dokładnie zrozumieć jak działa zabieg należy zgłębić nieco wiedzę o cellulicie który w ostatnich latach stała się „zmorą” wielu kobiet, nie tylko zaokrąglonych ale też tych szczupłych. Cellulit to zdeformowane komórki tłuszczowe. Ciało wygląda na pofałdowane oraz widoczne są dziurki czy wgłębienia, a przy ucisku możemy odczuwać bolesność. Występuje głównie na bokach oraz tyle ud i pośladkach, może sięgać obszaru całych bioder, kolan i brzucha. Często występuje też na bokach i tyle rąk.Powstawanie cellulitu to złożony proces, na który wpływ ma wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych: metabolizm tłuszczowy, równowaga hormonalna, dysfunkcja włókien tkanki łącznej, nieprawidłowe krążeniem krwi, zaburzona przepuszczalność błon kapilarnych i żylnych, problemy z przepływem limfy prowadzące do obrzęków, nieodpowiednia dieta i niewystarczająca aktywność ruchowa. W ostateczności z tkanki tłuszczowej tworzą się grudki, które są wyraźnie widoczne. Na tym etapie komórki tłuszczowe tracą swój charakterystyczny owalny kształt i następuje obszerne ich włóknienie.

Jak działa ŻELAZKO

Zabieg jest specyficznym rodzajem masażu wykonywanym za pomocą specjalnego aparatu wykorzystującego energię podciśnienia. Ciśnienie z aparatu generowane jest do głowicy zakończonej obracającymi się wałkami emitującymi prądy tens. Jej ruch po ciele, powoduje zwijanie i rozwijanie dużej ilości fałdu skórnego oraz jego intensywny masaż. Tworzona fałda skórna jest odpowiednio kształtowana, zwijana i rozwijana. Zauważono szereg procesów, które są pobudzane pod wpływem tego specyficznego zabiegu.

 

 • Układ limfatyczny i krwionośny
  Odpowiedni masaż stabilnym podciśnieniem zgodnym z kierunkiem przepływu limfy, doprowadza do drenażu. Za jego pomocą następuje proces wydalania uwolnionych kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej oraz dużych molekuł toksyn, wprost do różnych węzłów chłonnych. Następuje odblokowanie układu limfatycznego, co przyspiesza przemianę materii, detoksykację i likwidację zastojów limfatycznych.Poprzez stymulację układu żylnego zabieg wspomaga unaczynienie oraz pobudza wymianę komórkową. Pobudzenie krążenia wpływa również na większe zaopatrzenie komórek w składniki odżywcze.
 • Tkanka tłuszczowa
  Specyficzny rodzaj intensywnego masażu w szybkim czasie rozbija i rozmasowuje twarde złogi skumulowanych komórek tłuszczowych (stąd uczucie bólu przy pierwszych zabiegach). W efekcie odbicia, czyli fizycznego działania masującego oraz zaciągnięcia podskórnego tłuszczu następuje redukcja twardych postaci cellulitu.
 • Tkanka łączna
  Zabieg stymuluje fibroblasty produkujące włókna kolagenowe oraz enzymy odpowiedzialne za regenerację skóry.

WSKAZANIA I EFEKTY ZABIEGÓW (CIAŁO)

Wskazania:

 • cellulit różnego typu,
 • otyłość miejscowa
 • zaburzenia krążenia żylnego w nogach,
 • ociężałość i obrzęk nóg,
 • bolesność i napięcia mięśniowe,
 • blizny, rozstępy, wiotkość i brak jędrności.

Efekty:

 • redukcja cellulitu(detoksykacja, przyspieszenie przemiany materii,pobudzenie mikro cyrkulacji układu krwionośnego,likwidacja opuchlizny),
 • wygładzenia i poprawa napięcia skóry(stymulacje procesów regeneracji tkanki łącznej),
 • modelowanie sylwetki,
 • rozluźnienie napięć mięśniowych i działanie przeciwbólowe.

Nieznaczne efekty zauważalne są często już po pierwszym zabiegu. Aby były one spektakularne i długotrwałe należy wykonać ok. 5-20 zabiegów w serii (2 lub 1 zabieg tygodniowo). Wpływ na długotrwałość efektów ma również regularne korzystanie z zabiegów przypominających. W zależności od problemu, w seriach polecamy inne zabiegi mające znaczący wpływ na likwidacje problemu np.: „kontrasty termiczne” lub „celluwell”.Zapraszamy na konsultacje i bezpłatny zabieg pokazowy. Nasze doświadczone terapeutki doradzą najlepszy program naprawczy.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg