DEPILACJA WOSKIEM

usuwanie zbędnego owłosienia

Depilacja woskiem to szybka i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy i okolice bikini. Polega na mechanicznym wyrwaniu włosków przy użyciu płynnego bądź twardego wosku naturalnego. Nakłada się go na wybrane miejsce, czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa się go razem z włoskami i ich cebulkami. Po zabiegu depilacji woskiem skóra jest gładka przez okres od 2 do 5 tygodni.

NA CZYM POLEGA ZABIEG DEPILACJI WOSKIEM I JAK SIĘ GO WYKONUJE?

wosk twardy: Stosowany jest w przypadku miejsc wrażliwych takich jak pachy, bikini, twarz. Ten rodzaj wosku nie przykleja się mocno do skóry i nie powoduje podrażnień. Podczas depilacji woskiem ciepły, ale nie gorący wosk rozprowadza się za pomocą szpatułki na wybranym miejscu na skórze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po jego nałożeniu i zastygnięciu odrywa się szybkim ruchem płat wosku razem z przyklejonymi do niego włosami.wosk miękki: Depilację woskiem można przeprowadzić również z użyciem pasków materiału lub specjalnej fizeliny. Na partie depilowane nakładany jest wosk prosto z pojemnika ze specjalnym rolerem. Następnie przyklejamy pasek i szybkim energicznym ruchem zdejmujemy pasek wraz z włosami.

W JAKICH PRZYPADKACH NIE POWINNO SIĘ STOSOWAĆ DEPILACJI WOSKIEM?

Przeciwskazania:

  • mocno rozszerzone naczynia krwionośne (tym osobom polecamy depilacje laserową),
  • żylaki i zapalenie żył,
  • ropne stany zapalne skóry,
  • często powracających zapaleniach mieszków włosowych,
  • alergia na wosk,
  • krótko po lub przed ekspozycją na promienie UVA i UVB
  • w przypadku gdy włosy są zbyt krótkie (nie przykleją się wówczas odpowiednio do zastygającego wosku, lub zostaną wyrwane bez cebulki).

ZALETY DEPILACJI WOSKIEM

Zaletą zabiegu depilacji woskiem jest to, że efekt w postaci gładkiej, pozbawionej włosów skóry jest widoczny zaraz po jego wykonaniu oraz wystarcza na dość długi czas (zazwyczaj od 2 do 5 tygodni). Włoski po depilacji woskiem odrastają słabsze, delikatniejsze i cieńsze, co sprawia, że ich usuwanie staje się mniej bolesne i można przeprowadzać je rzadziej. Depilacja woskiem nie powoduje zaczerwienienia, pieczenia i świądu skóry. Depilacja woskiem ma też działanie podobne do peelingu: w jej trakcie usuwane są warstwy martwego naskórka, a skóra staje się gładsza.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg