STRZYŻENIE, STYLIZACJA WŁOSÓW

W naszym dziale fryzjerskim największą uwagę zwracamy na życzenia naszych Klientek dotyczące nowej, wymarzonej przez nich fryzury. Usługa strzyżenia i stylizacji zawsze poprzedzona jest wywiadem i to właśnie komunikacja pomiędzy klientem a fryzjerem jest kluczem do osiągnięcia porządanego efektu. W zależności od rodzajów włosów fryzjer dobiera metodę strzyżenia. Idealna fryzura powstaje zazwyczaj przy wykorzystywaniu wielu dostępnych metod, takich jak strzyżenie maszynką, nożyczkami lub twisterem. Usługę strzyżenia w naszym salonie wykonujemy łącznie wraz z usługą modelowania i stylizacji włosów.

PALCOWANIE

Stała się podstawową techniką prostego cięcia. Występuje podczas strzyżenie męskiego i damskiego. Palcowanie stosuje się do skracania i wyrównywania różnych długości włosów z jednoczesnym nadaniem kształtu fryzurze, ujednolicenia zarysu fryzury lub całkowitej zmiany jej kształtu.

Wyróżnia się dwa sposoby palcowania:

 • po stronie grzbietowej dłoni:
  podczas strzyżenia górnych partii fryzury, całego porostu do jednakowej długości włosów, podczas kontrolowania długości wcześniej ostrzyżonych włosów.
 • od strony wewnętrznej dłoni:
  podczas strzyżenia i wyrównywania włosów w partiach skroniowych, okolicach uszu i na karku, jak również w celu strzyżenia włosów pod różnymi kątami (projekcja).

 

CIENIOWANIE

To technika strzyżenia, która polega na skracaniu długości włosów z jednoczesnym tworzeniem formy stopniowanej. Forma ta charakteryzuje się równomiernym zróżnicowaniem długości włosów od krótkich do długich. Strzyżenie rozpoczyna się od krótkich włosów na granicy porostu (na skroniach i z tyłu głowy) i daje przyrost długości włosów w kierunku korony.

 • cieniowanie na tępo:
  unosi włosy we fryzurze
 • cieniowanie na pióro
  przybliża włosy do głowy

TECHNIKI UZUPEŁNIAJĄCE:

 • degażowanie
 • efilowanie

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg