BOTOKS

redukcja zmarszczek mimicznych

Botoks, zwany inaczej toksyną botulinową powoduje lekki paraliż mięśni. Wstrzykiwany jest w małej, bezpiecznej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową odpowiedzialną za zmarszczki czoła, oczu i innych partii twarzy. Uniemożliwia to kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech Botoksu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoksu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG

Botoks jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Botoks zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie kilku dni od zabiegu.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Terapia przeciwzmarszczkowa przy użyciu Botoksu stosowana jest w przypadkach konieczności likwidowania zmarszczek:

  • między brwiami,
  • poziomych linii czołowych,-
  • „kurzych łapek”,
  • „linii śmiechu między oczami”,
  • opadających kącików ust.

Jest to metoda szeroko stosowana na świecie od 30 lat. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 3-8 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika, gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.Każde powtórzone wstrzyknięcie Botoksu wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii.Do najczęściej niepożądanych skutków należy zaliczyć tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Czasami Botoksu może oddziaływać na sąsiadujące mięśnie i powodować przemijające osłabienie ich pracy. Wyjątkowo może dojść do niewielkiego lecz odwracalnego objawu opadania powieki i brwi, trwającego przez okres 1 do 2 tygodni. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwały ból głowy.Po zabiegu pacjent przez 5 godzin nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu oraz aktywności fizycznej.

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg