ŻELAZKO PRZECIWZMARSZCZKOWE

bezinwazyjne odmładzanie i rewitalizacja twarzy

To nowoczesny zabieg wykorzystujący energię VacuElectro (masaż vacum oraz stymulacja TENS). Dzięki swojej skuteczności zabieg od lat cieszy się ogromnym powodzeniem u klientów.

Dzięki jednoczesnemu oddziaływaniu dwóch zaawansowanych metod Żelazko skutecznie pobudza naturalne mechanizmy fizjologiczne, skutecznie przeciwdziała efektom starzenia oraz pozwala szybo uzyskać optymalne rezultaty. W większości przypadków efekt „prasowania” zmarszczek widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Dzięki efektom zabieg zyskał renomę i zaufanie Klientów w całym kraju. Tysiące kosmetyczek w Polsce stosuję regularnie tą metodę w swoich gabinetach jako naturalną terapię odmładzającą.

JAK DZIAŁA ŻELAZKO NA TWARZ NA CZYM POLEGA ZABIEG

Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność, spada poziom kolagenu i elastyny, mięśnie słabną, komórki odpowiedzialne za dobry wygląd skóry stają się leniwe i mniej aktywne. Na powierzchni cery pojawiają się pierwsze zmarszczki a osłabione mięśnie posiadają coraz mniejszą masę, w związku z tym skóra twarzy zaczyna powoli, ale systematycznie wiotczeć.

Zabieg odmładzający wykonywany żelazkiem przy pomocy unikalnej głowicy VacuElectro to zaawansowany energetyczny masaż twarzy oddziałujący wielokierunkowo na tkanki skutecznie pobudzając procesy regeneracyjne skóry i mięśni.

Zastosowanie dwóch energii (vacum oraz TENS)

zwiększa skuteczność zabiegów oraz pozwala w krótkim czasie uzyskać doskonałe efekty

STYMULACJA TENS

REGENERACJA:

W każdym zdrowym organiźmie człowieka system nerwowy przenosi do mózgu informacje regulujące pracę organizmu. Jeżeli wskutek starzenia się nerwy nie przewodzą bodźców, to mózg nie odbiera bieżących informacji i nie może przesłać odpowiednich „poleceń” regeneracyjnych. Prowadzi to do rozwoju zaburzeń w pracy efektorów: mięśni, gruczołów, narządów wewnętrznych (wszystkie są unerwione ). Także TENS wpływa na samoregenerację organizmu.

MIĘŚNIE I NACZYNIA KRWIONOŚNE:

Niektóre parametry prądów TENS mają działanie stymulujące mięśnie. Pod wpływem tej stymulacji atroficzne i słabe mięśnie są pobudzane do pracy co wzmaga ich naturalną siłę i jędrność.

Pod wpływem prądów TENS mięśniówka naczyń krwionośnych rozluźnia się. Prawidłowe ukrwienie jest warunkiem dobrego funkcjonowania tkanek i zaopatrzenia je w dostateczną ilość składników odżywczych. Następuje również zmniejszenie obrzęków.

SKÓRA:

Organizm ludzki wypełniony jest roztworami soli a płynący przez nie prąd TENS energetyzuje jony i wzmaga ich ruch. Pole elektryczne pomiędzy elektrodami powstałe przy stymulacji TENS wywołuje zjawisko koncentracji protonów i ich ruch od anody do katody. Migracja jonów jest źródłem energii do resyntezy ATP. ATP – adenozynotrójfosforan występuje we wszystkich rodzajach komórek i stanowi ich materiał energetyczny.

Wzmożona produkcja ATP stymuluje transport aminokwasów, przyspiesza wzrost syntezy protein (białek), wspomaga proces regeneracji tkanek, przewodzenie impulsów nerwowych oraz skórcze włókien mięśniowych. W konsekwencji wpływa to na procesy regenerujące skórę

 • przyspieszanie gojenia się ran, blizn, rozstępów
 • poprawy napięcia skóry i spłycenia zmarszczek

MASAŻ VACUM

SKÓRA

Rusztowaniem dla skóry są włókna sprężyste zbudowane z białek. Są nimi kolagen i elastyna. Dzięki nim skóra jest napięta, elastyczna i jędrna. Białka te produkowane są przez żywe komórki fibroblasty które położone są w skórze właściwej. Fibroblasty produkują też enzymy odpowiedzialne za regenerację skóry. Masaż Vacum powoduje swoistą stymulację („naciąganie”) komórek fibroblastów. Po masażach fibroblasty zwiększają swoją moc produkcji kolagenu i elastyny. Tak zabieg jest rodzajem nieinwazyjnej stymulacji tkanki łącznej skóry.

UKŁAD KRWIONOŚNY I LIMFATYCZNY

Odpowiedni masaż stabilnym podciśnieniem zgodnym z kierunkiem przepływu limfy, doprowadza do drenażu. Za jego pomocą następuje proces wydalania dużych molekuł toksyn, wprost do różnych węzłów chłonnych. Ponadto udrożnione węzły i naczynia chłonne wpływają korzystnie na poprawę odporności organizmu. Następuje odblokowanie układu limfatycznego co przyspiesza przemianę materii, detoksykację i  likwidację zastojów limfatycznych.

Poprzez stymulację układu krwionośnego zabieg wspomaga unaczynienie oraz zwiększa się ich ukrwienie komórek. Pobudzenie krążenia wpływa na większe zaopatrzenie komórek w składniki odżywcze i tlen co optymalizuje przepływ substancji odżywczych do górnych warstw skóry

WSKAZANIA I EFEKTY

wskazania:

 • brak jędrności

 • grawitujące, słabe mięśnie

 • zwiotczenia

 • szara ziemista cera

 • opuchlizna

 • zmarszczki

efekty:

 • wygładzenie skóry i zmniejszenie zmarszczek

 • lifting, poprawa owalu

 • modelowanie rysów twarzy

 • niwelacja opuchlizny i worków pod oczami

 • rewitalizacja, regeneracja i poprawę ukrwienia

 • zwiększenie masy mięśniowej i poprawę napięcia skóry

 • dotlenienie tkanek i poprawa kolorytu skóry

 • ogólna poprawę kondycji skóry

POZOSTAŁE INFORMACJE

Zabieg trwa od 20 do 40 minut. Obejmuje twarz, szyję i dekolt. Podczas zabiegu odczuwalne jest energiczne masowanie vacum oraz delikatne bezbolesne impulsy. Niektóre metody wykonania zabiegu (w zależności od problemu lub przeciwskazań) charakteryzują się intensywną pasywną gimnastyką mięśni.

Zabieg jest przyjemny dla klienta i można się na nim zrelaksować oraz odpocząć.

Zabieg często łączony jest z innymi zabiegami i kosmetykami aby zintensyfikować jego działanie.

Przeciwskazanie do zabiegów to standardowo:

 • ciąża
 • nowotwory
 • choroby serca
 • wszczepione metalowe elementy w pobliżu obszaru zabiegowego
 • choroby skóry: stany zapalne, grzybicze, infekcje
 • inne dolegliwości i choroby należy zgłosić personelowi

Umów się na zabieg

w naszym instytucie.

Zadzwoń 668 020 600

Cena

Odbierz 100 zł

Na swój pierwszy zabieg